Snack Haul!

5 years ago

<strong>*Image belongs to me*</strong>

My sisters and I went to Wal-Mart Sunday evening to do some late-grocery shopping since we didn`t the Friday before. We were in need of some food for this week lol My mom gave us $100 to go buy food to store up our fridge and we ended spending $76.30 on everything from milk, oranges, bread, snacks, hot dogs, juice, etc. On average, we spend about $100 for food weekly. I guess it`s not that bad for a family of 7 people. lol

So I picked up these snacks for my sister and I to bring to school. I`m so glad I haven`t been spending money at school for food. I`ve been packing my own lunch and saving money by buying my own snacks at the store rather than school. Much cheaper too!

Here`s what I picked up:
1) Sour Cream & Onion Pringles (it was on special for $1)
2) Goldfish Colors Crackers
3) Hot Flamin` Lays (not pictured)
4) Flamin` Munchies
5) Munchies Sandwich Crackers: Jalapeno Cheddar

Talk about unhealthy snacks for bring to school! LOL I haven`t had the sandwich crackers in so long! I remember eating these in high school because my English teacher would sell snacks in her room lol Jalapeno Cheddar adds a spice to the cracker, so much better than just american cheese (; I bought the goldfishes because the kids I was baby-sitting on Sunday for church had goldfishes as snacks and they made it look so yummy T-T lol

Hope you enjoyed my snack haul! :D

Source link:

Follow Luuux

Related Posts

Trending Food