5 years ago

The other day my nephew wanted to make some jello. He went to Walmart and bought 4 packs of strawberry jello and 2 cans of fruit cocktail. All the ingredients were less than two dollars. I helped him make it. We followed the instructions on the box which was simple and easy. We used two boxes of jello and one can of fruits for one pan. We ended up making two pans. It`s been a long time since we made/had jello. It was jiggley and good lol. The kids loved it and ate one whole pan.

Photo is from the source link below.

Source link:

Follow Luuux

Related Posts

Trending Food