Back to school gum amp vitamin water!

4 years ago

Before school started, I bought 3 packs of gum for like $2. It`s cheaper to buy in bulk than individual. And my boyfriend bought 2 Vitamin Waters for himself. I think that they are the new flavors in tigi apple and watermelon and blood orange. Their colors don`t look appealing to me.

I used to always get fruity gum like Trident ones or the 5 one or something. I forgot what they are called, but they have the black packaging. BUT, my boyfriend would always buy this gum, it`s the Extra in Polar Ice and it`s so minty! I feel like it really freshens up my breath. That`s a must since I`m going to be sitting next to people in class, haha.

Unfortunately, I go through packs of gum fairly quickly. I finish a pack of like 15 in 4 days >.< it doesn`t help when others ask for a piece!! hahahha.

What`s your fave gum?

-Picture is mine.

Source link:

Follow Luuux

Related Posts

Trending Food